Menu

 

  Prawdopodobnie wiesz, że firma Toyota robi wózki widłowe. Właśnie dlatego jesteś na naszym blogu. Może operujesz pomarańczowym wózkiem widłowym lub myślisz o tym, jak wspaniale byłoby to zrobić. Te wózki widłowe produkowane są przez Toyota Industrial Equipment Manufacturing (TIEM), a większość z nich została zbudowana w Columbus w stanie Indiana. Ale czy wiesz, że TIEM jest częścią globalnej organizacji Toyota Industries Corporation (TICO)?

TICO rozpoczęło działalność w 1926 r. Od automatycznego krosna wymyślonego przez jego założyciela, Sakichi Toyodę. Z tego nowatorskiego warsztatu Toyota wyrosła na jedną z 10 najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Dziś TICO jest globalną firmą z centralą w Aichi w Japonii, z ponad 200 firmami i 50 000 stowarzyszeniami na całym świecie.Oprócz produkowania jednych z najlepszych urządzeń do przenoszenia materiałów w branży, TICO produkuje inne produkty, które możesz zobaczyć lub używać każdego dnia. Być może nie wiedziałeś, że …Toyota Industries Corporation produkuje samochody. TICO zaczęło się od pickupa Publica w 1967 roku. Dziś firma sprzedała ponad 10 milionów samochodów i produkuje dwie podstawowe części linii Toyota Motor, Yaris i RAV4.
Toyota Industries Corporation produkuje silniki. TICO produkuje nie tylko silniki do wózków widłowych, ale także produkuje silniki gazowe i wysokoprężne do samochodów osobowych i kamperów. Czasami jest to wysiłek rodzinny. Samochodowe silniki wysokoprężne TICO są opracowywane we współpracy z Toyota Motor Corporation.

Toyota Industries Corporation jest światowym liderem na rynku sprężarek klimatyzacyjnych. Sprężarki klimatyzacyjne TICO są tak popularne, że sprzedały ponad 500 milionów sztuk firmom, w tym Daimler AG, General Motors Company, Volkswagen AG i Hyundai Motor Company. Możesz mieć go dzisiaj w swoim samochodzie.

Toyota Industries Corporation nadal tworzy krosna. TICO trzyma się ściśle swoich korzeni. Obecnie firma produkuje dwa rodzaje maszyn włókienniczych: spinning i tkactwo. Jego krosna są znane z jakości, trwałości, niezawodności i wartości. Podobnie jak w przypadku wózków widłowych, flagowy krosienkowy samolot TICO jest numerem jeden w branży.

Jak widać, TICO oferuje o wiele więcej niż tylko wózki widłowe. Teraz wiesz.

Aby uzyskać więcej informacji na temat TICO i jej różnych firm skontaktuj się.