Sprzedaż w gastronomii

Czy potrafisz oczarować nawet najbardziej zrzędliwych i irytujących klientów? Czy możesz nosić gorącą miskę zupy, nie przerywając potu? Przyjdź kurs sprzedaż w gastronomii i możesz być utalentowanym kelnerem lub kelnerką.

Kelner lub kelnerka to ktoś, kto przyjmuje zamówienia i serwuje jedzenie lub napoje klientom w lokalach gastronomicznych. ‍ Musi się jednak znać na sprzedaży w gastronomii, by móc więcej zarabiać dla swojej restauracji. Nazywane także serwerami, są odpowiedzialne za zapewnienie klientom satysfakcjonującego doświadczenia kulinarnego. Obowiązki serwerów różnią się w zależności od zakładu, w którym pracują.

Jakie jest znaczenie szkoleń dla pracowników restauracji?
Bez wątpienia bycie najlepszym kelnerem lub kelnerką w Polsce to ciężka praca. Będziesz musiał radzić sobie z niegrzecznymi klientami i wyczyścić dużo bałaganu na stołach, a Twoje stopy będą bolały. Ale to wspaniała kariera w branży hotelarskiej i w branży jaką jest sprzedaż w gastronomii. Jeśli pracujesz jako kelner, restauracje typu casual dining oczekują, że będziesz szybki, sprawny i przyjazny i sprzedaż w gastronomii będziesz miał w małym palcu. W hotelach lub ekskluzywnych restauracjach, gdzie przygotowywane są bardziej skomplikowane posiłki i są często serwowane na kilku kursach, musisz być bardziej profesjonalny. Na przykład powinieneś być w stanie sprzedawać więcej. Być może będziesz musiał wiedzieć o powiązaniach z winem i żywnością. Kelnerzy i kelnerki mogą spotkać się z menedżerami i szefami kuchni przed każdą zmianą, aby omówić koordynację między kuchnią a jadalnią i przejrzeć wszelkie problemy z obsługą klienta z poprzedniego dnia lub zmiany.