Kłopotliwa odzież ciążowa

Gdy Twój brzuch rośnie w czasie ciąży, łatwo czuć się coraz bardziej niemodnym. Rzeczywiście, badania sugerują, że odzież ciążowa proponowana przez sklepy jest zupełnie bezużyteczna. Badania podpowiadają także, że aż siedem na 10 przyszłych mam uważa, że ​​wyglądają kiepsko oczekując dziecka, a prawie jedna czwarta czuje się „nieseksualna i bezkształtna”. Większość z tych kobiet tak na prawdę narzeka na odzież ciążową, bo  brakuje im chudych dżinsów, w które nie mogą się już dostać.

Badanie to wykazało również, że wiedza o tym, w co się ubrać, aby zmienić kształt ciała, była wyzwaniem dla ponad trzech czwartych przyszłych mam. Dla czterech na 10 oczekujących matek odpowiedzią na ich nieszczęścia było kupowanie ubrań ciążowych o kilka rozmiarów za dużych, ukrywających rozszerzające się talie pod luźnymi bluzkami i spodniami. Tymczasem prawie jedna czwarta przyznała, że ​​nosili nawet ubrania ciążowe przypominające namiot. Zaledwie jedna piąta kobiet zdecydowała się na specjalnie zaprojektowane rzeczy i ta odzież ciążowa dla kobiet, rzeczywiście uzupełnia ich zmieniającą się sylwetkę, podczas gdy większość (81%) przyznała się do sięgania po te same ubrania, kiedy oczekiwała dziecka, a jedna trzecia wielokrotnie poddawała recyklingowi tylko trzy stroje.
Badanie ujawniło również, że obawy związane z odzieżą ciążowa są najwyższe przed wydarzeniami towarzyskimi – ponad jedna trzecia mam pamiętała, że ​​panikowała na temat ubioru na specjalną okazję. Najbardziej kłopotliwy był wieczór z przyjaciółmi (32%) i wesela (30%), podczas których to odzież ciążowa wyglądała wyjątkowo słabo i mało elegancko.