Tworzenie stron internetowych to przydatna umiejętność

Poznałeś teorię zawodu jakim jest tworzenie stron internetowych i czekasz jak aż rozwinie się Twoja kariera? Teraz, gdy masz już elementy projektowe i techniczne, wystarczy dodać trochę zarządzania, aby utrzymać porządek i skuteczność w pracy nad projektowaniem stron internetowych. Są to umiejętności, do których przysięga większość projektantów stron internetowych, więc zaoszczędź trochę czasu, ucząc się ich teraz, a nie później.

Zarządzanie czasem znacznie ułatwi Ci tworzenie stron internetowych. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się projektowania stron internetowych, czy chcesz pracować jako freelancer, czy pracować w firmie, musisz być na bieżąco z harmonogramem i projektami, aby być wyjątkowym projektantem stron internetowych. Może to oznaczać zapoznanie się z aplikacjami zwiększającymi wydajność, takimi jak listy zadań lub kalendarze, lub – zwłaszcza w dużych organizacjach – nauka narzędzi śledzenia projektów. Bez względu na narzędzia opanowanie sztuki ustalania priorytetów i śledzenia pracy będzie miało zasadnicze znaczenie dla sukcesu (i rozsądku!) w ruchliwym świecie jakim jest tworzenie stron internetowych.

Komunikacja z klientami zlecającymi Ci tworzenie stron internetowych jest kluczowa. Utrzymywanie kontaktu i zdobywanie punktów to także umiejętności niezbędne projektantowi. Nie możesz zarabiać na budowaniu witryn bez doskonałej komunikacji. Musisz na bieżąco informować klientów o postępach w ich projektach oraz przedstawiać pomysły i wyjaśniać swoje dzieła. Możesz nawet zostać poproszony o wykonanie copywritingu lub edytowanie i stworzenie strony internetowej, zwłaszcza jeśli prowadzisz własny sklep (męski). Rozwiń więc swoje umiejętności pisania i prezentacji, a na pewno zdobędziesz punkt w każdej sytuacji.

SEO / Marketing cyfrowy / Media społecznościowe –  zestaw umiejętności SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek), marketingu cyfrowego i mediów społecznościowych może wydawać się bardziej przeznaczony dla sprzedawców niż projektantów stron internetowych. Ale ponieważ Internet jest sposobem, w jaki dziś wiele firm sprzedaje, a ponieważ musisz także sprzedać swoje talenty projektantów  i twórców stron internetowych (gdy szukasz pracy lub klientów zewnętrznych), powinieneś również otoczyć ich głową . Nawet znajomość podstaw każdego z nich i pamiętanie o nich zarówno dla klienta, jak i własnych witryn, zapewni ci długą drogę w podróży projektanta stron internetowych.