Peruka naturalna – jak ją pielęgnować?

Jeśli masz krótką perukę, to masz szczęście. Im krótsze włosy, tym łatwiej je utrzymać. W przypadku peruki typu bob istnieją dwie wskazówki. Po pierwsze, wykonaj większość stylizacji, gdy peruka naturalna jest mokra. Czas i dowody wskazują, że gdy włosy są wilgotne, łatwiej jest je przycinać, zwijać lub układać w dowolnym stylu. Ponieważ te peruki naturalne są krótsze niż większość, nie ma wiele swobody. Na szczęście możesz skrócić proces stylizacji o połowę, a peruka wyschnie znacznie szybciej, gdy będziesz mieć pożądaną fryzurę.

Po drugie, piękne wykończenie sprawi, że Twoja peruka naturalna będzie wyglądać jak prawdziwe włosy, czyli naturalnie. Pomyśl o tych perukach jak o swoich naturalnych włosach, a nie chciałbyś pomijać comiesięcznego przycinania, prawda? Odcięcie cienkich końców, które mogą wystąpić w wyniku nadmiernego stylizacji, nadmiernego nagrzewania lub zrzucania, byłoby bardzo korzystne. Jeśli lubisz kołysać perukę o długości 22 centymetrów lub dłuższą, musisz upewnić się, że przechowujesz ją poprawnie.

Niezależnie od tego, czy przechowujesz swoją perukę naturalną przez dłuższy czas, czy tylko na jedną noc, musisz podjąć właściwe kroki. Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest utrzymywanie peruk z dala od kurzu, bezpośredniego światła słonecznego i ciepła. Najczęstsze miejsce, w którym ludzie przechowują swoje peruki naturalne znajduje się w szafie. Czasami inwestycja w stojak jaki powinna mieć każda peruka naturalna jest świetna do przechowywania w krótkim czasie. Ale miej na uwadze. Nigdy nie chcesz przechowywać swojej peruki przez długi czas bez zmywania resztek produktów do stylizacji; zapewni to, że włosy będą wolne od sęków i splątania, a peruka naturalna będzie wyglądała jak nowa.