Czym jest system uzupełnień włosów?

W ostatnich latach wiele osób cierpiących na wypadanie włosów stopniowo zaczęło korzystać z niechirurgicznej wymiany włosów zamiast operacji przeszczepu włosów. Co to jest przeszczep włosów? Co to jest niechirurgiczny system uzupełnień włosów? A jakie są różnice między przeszczepem włosów a systemem uzupełnień włosów? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Przeszczep włosów do pewnego stopnia dotyczy zabiegu chirurgicznego, usuwania włosów z jednej części skóry głowy do drugiej. Oszacowano, że mężczyźni i kobiety cierpiący na łysienie genetyczne / dziedziczne będą w większości woleli operację przeszczepu włosów. Chociaż należy zauważyć, że operacja przeszczepu włosów wymaga w rzeczywistości dużo, nie tylko wyższych kosztów, ale także ilości włosów dawcy klienta, co można uznać za klucz do rzeczywistych oczekiwań związanych z przeszczepem włosów. Jeśli pozostała ograniczona ilość mieszków włosowych od zdrowego dawcy, operacja przeszczepu włosów nie jest optymalna. Zasadniczo chirurgiczny przeszczep włosów zajmie Ci kilka godzin, obejmując znieczulenie do częściowego odrętwienia skóry głowy i usunięcie paska mieszków włosowych, które są następnie wycinane i wszczepiane w małe nacięcia wykonane na skórze głowy. W przypadku operacji przeszczepu włosów uzyskanie pożądanych rezultatów w zakresie gęstości włosów może potrwać sześć miesięcy lub dłużej.

System uzupełnień włosów, dla niektórych osób, są one znane jako treski, peruki lub peruki. Dzięki ulepszeniom materiałów i włosów używanych w budownictwie ma on po prostu nazwę „system uzupełnień włosów”. W porównaniu z przeszczepem włosów, system zastępowania włosów jest niemal natychmiastowym rozwiązaniem dla każdego, niezależnie od tego, czy doświadczasz wypadania włosów z powodu czynników dziedzicznych, stanu zdrowia, chemioterapii lub z innego powodu. Prawdopodobnie najlepiej ze wszystkich, system uzupełnień włosów nie ma granic, tzn. możesz uzyskać dowolny kolor, styl, gęstość, długość lub teksturę włosów. Z tego powodu system zastępowania włosów stopniowo stał się popularną i niedrogą alternatywą.