Łysienie – jaka jest jego przyczyna?

Łysienie może mieć wpływ tylko na skórę głowy lub całe ciało. Może być wynikiem dziedziczności, zmian hormonalnych, stanów medycznych lub leków. Każdy może doświadczyć utraty włosów, ale częściej występuje u mężczyzn. Łysienie zwykle odnosi się do nadmiernego wypadania włosów z głowy. Dziedziczna utrata włosów z wiekiem jest najczęstszą przyczyną łysienia. Niektórzy ludzie wolą, aby ich wypadanie włosów przebiegało bez leczenia i nie było ukryte. Inni mogą pokryć to fryzurami, makijażem, czapkami lub szalikami. I jeszcze inni wybierają jeden z dostępnych zabiegów, aby zapobiec dalszemu wypadaniu włosów i przywrócić wzrost. Przed kontynuowaniem leczenia łysienia porozmawiaj z lekarzem na temat przyczyny wypadania włosów i opcji leczenia.

Oznaki i objawy wypadania włosów mogą obejmować:
– Stopniowe przerzedzanie na czubku głowy. Jest to najczęstszy rodzaj wypadania włosów, dotykający zarówno mężczyzn, jak i kobiet w miarę starzenia się. U mężczyzn włosy często zaczynają oddalać się od czoła w linii przypominającej literę M. Kobiety zazwyczaj zachowują linię włosów na czole, ale mają poszerzenie części we włosach.

– Okrągłe lub niejednolite łysiny. Niektórzy ludzie doświadczają gładkich, łysych rozmiarów wielkości monety. Ten rodzaj wypadania włosów zwykle dotyczy tylko skóry głowy, ale czasami występuje również w brodach lub brwiach. W niektórych przypadkach skóra może swędzić lub boleć, zanim włosy wypadną.

– Nagłe łysienie. Fizyczny lub emocjonalny szok może spowodować rozluźnienie włosów. Garść włosów może wydostawać się podczas czesania lub mycia włosów, a nawet po delikatnym szarpnięciu. Ten rodzaj wypadania włosów zwykle powoduje ogólne przerzedzenie włosów, a nie łysiny. Wypadanie włosów na całym ciele. Niektóre schorzenia i zabiegi medyczne, takie jak chemioterapia raka, mogą powodować wypadanie włosów na całym ciele. Włosy zwykle odrastają. Łaty skalujące się na skórze głowy. To znak grzybicy. Może mu towarzyszyć złamane włosy, zaczerwienienie, obrzęk, a czasem przesiąkanie.

Niezależnie od rodzaju łysienia Klinika włosa, której ofertę znajdziesz pod adresem internetowym secondhair.pl  znajdzie rozwiązanie dla Twojego problemu.