Izolacja pozioma czy natryskowa? Sprawdź różne rodzaje!

Jeśli Twój strych ma wystarczającą izolację i odpowiednie uszczelnienie powietrzne, a Twój dom nadal jest przewiewny i zimny zimą lub zbyt ciepły latem, prawdopodobnie musisz zaizolować ściany zewnętrzne. Jest to droższe i zwykle wymaga wykonawcy wykonującego izolacje poziome, ale może być warte swojej ceny – zwłaszcza jeśli mieszkasz w bardzo zimnym klimacie. Jeśli wymieniasz zewnętrzną bocznicę w domu, rozważ dodanie izolacji w tym samym czasie. W istniejącym domu rozważ zastosowanie izolacji wdmuchiwanej, która zainstalowana techniką gęstego wypełnienia zapewni znaczne uszczelnienie powietrzne. Można go umieścić na ścianach zewnętrznych bez większych zakłóceń w wykończonych obszarach domu. Jeśli przeprowadzasz przebudowę i wnęki w ścianach będą otwarte, zajrzyj do dwuczęściowej pianki natryskowej lub izolacji celulozowej natryskowej na mokro.

Jeśli wnęki w ścianach nie będą otwarte, możesz rozważyć izolację z pianki natryskowej. Jeśli będziesz wykonywał tę pracę samodzielnie, izolacja pozioma (mata i rolka), która nie jest w stanie zapewnić uszczelnienia powietrznego, jak zrobią to gęste opakowanie i dwuczęściowa pianka natryskowa, jest przystępną opcją. W nowym domu najpierw zapoznaj się z naszymi informacjami na temat ocieplania nowego domu, które pomogą Ci wybrać spośród wielu rodzajów jakie ma izolacja pozioma!

Jeśli jesteś na etapie projektowania nowego domu, weź pod uwagę izolowane panele konstrukcyjne, izolujące formy betonowe i izolowane bloki betonowe. Materiały niezbędne do wykonania usługi takiej jak izolacja pozioma, mają dosłownie wbudowaną izolację poziomą, a domy zbudowane przy użyciu tych produktów często mają doskonałe właściwości izolacyjne i minimalne mostki termiczne.