Czym są obróbki dekarskie?

Obróbka dekarska to cienki materiał, zwykle stal ocynkowana, którego profesjonalni dekarze używają do kierowania wody z dala od krytycznych obszarów dachu, wszędzie tam, gdzie połać dachowa styka się z pionową powierzchnią, taką jak ściana lub lukarna. Obróbki dekarskie wykonuje profesjonalna firma dekarska z Warszawy.

Kołnierze są instalowane, aby otoczyć elementy dachu, takie jak wywietrzniki, kominy i świetliki. Woda powinna spływać po stronie kołnierza i kierować ją na gonty, zamiast trafiać na poszycie dachu. Gdyby nie było kołnierza przy tych ścianach, woda mogłaby powoli kapać do szczeliny między ścianą a dachem i potencjalnie do domu. Uszkodzona lub nieprawidłowo zainstalowana obróbka blacharska, szczególnie wokół komina, świerszcza dachowego lub lukarny, jest jedną z najczęstszych przyczyn nieszczelności dachu. Niewłaściwe obróbki dekarskie mogą doprowadzić do gnicia drewna, a nawet zawalenia się pokładu. Są więc szanse, że jeśli patrzyłeś na swój dach i jego błysk, masz pytania.

Czym są obróbki dekarskie? Jak montujesz obróbkę blacharską? A co z naprawą obróbki blacharskiej? Możesz dowiedzieć się tutaj. Jest prawie tyle rodzajów obróbek dachowych, ile jest części dachu! W końcu każda cecha dachu wymaga ochrony.

Oto kluczowe rodzaje obróbek dachowych, które musisz zrozumieć:

Ciągłe miganie: Ciągłe miganie jest również nazywane „miganiem fartucha”, ponieważ działa podobnie jak fartuch. To długi, pojedynczy kawałek metalu, który doprowadza wodę do gontów poniżej. Długie fragmenty ciągłego migania będą miały problemy z wyginaniem się, gdy dom rozszerza się i kurczy w zmieniających się porach roku. Pozostawiony taki, jaki jest, może pęknąć lub wypaczyć się i nie zatrzymać wody. Dlatego długie elementy mają wbudowane kompensatory, dzięki czemu mogą poruszać się wraz z domem.