Czym jest tarnamid?

Po pierwsze, akryl i tarnamid jest rodzajem tworzywa sztucznego. Chyba przyjąłeś akryl jako inny materiał, może coś bardziej przypominającego szkło lub kryształ?

A może wiesz, że akryl to rodzaj tworzywa sztucznego i zadajesz to pytanie, ponieważ chcesz poznać różnicę między akrylem a innymi tworzywami sztucznymi?

Powszechnie wiadomo, że przezroczysty tarnamid czyli plastik jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych w produkcji i projektowaniu. Istnieje jednak szeroka gama tych przezroczystych polimerów i nie zawsze można ich używać zamiennie. W końcu plastik to ogólne określenie dużej rodziny materiałów syntetycznych i półsyntetycznych. W przeważającej części tworzywa sztuczne można podzielić na dwie główne kategorie: tworzywa termoplastyczne i polimery termoutwardzalne. To pierwsze odnosi się do tworzyw sztucznych, które po pierwotnym uformowaniu można stopić i ponownie wykorzystać, nie powodując przy tym zniszczenia ich struktury. Ta ostatnia grupa nie ma tej właściwości. Przyjrzyjmy się niektórym kluczowym różnicom pomiędzy najpopularniejszymi rodzajami przezroczystych tworzyw sztucznych takich jak tarnamid.