Raporty handlowe i inne sprawy dla Twojego przedsiębiorstwa

Czy faktoring zadłużenia, raporty handlowe są rozwiązaniem dla mojej firmy?
Faktoring dłużny może być dobrą opcją finansowania krótkoterminowego dla firm B2B, które mają środki pieniężne zablokowane w niezapłaconych fakturach. Ten rodzaj finansowania może pomóc Ci zarządzać przepływami pieniężnymi, pokryć codzienne wydatki lub promować rozwój firmy.
Startupy i firmy ze złym kredytem mogą rozważyć faktoring zadłużenia, jeśli nie kwalifikują się do innych opcji, o ile mają niezapłacone faktury do pracy.
Faktoring zadłużenia może być jednak kosztowny, więc jeśli możesz sobie pozwolić na czekanie, aż klienci zapłacą, możesz rozważyć inne opcje finansowania. W związku z tym, jeśli kwalifikujesz się do niskooprocentowanej pożyczki biznesowej, na dłuższą metę będzie to prawdopodobnie tańsza opcja dla Twojej firmy.

Alternatywy dla faktoringu zadłużenia to raporty handlowe!
Jeśli Twoja firma nie działa w modelu B2B lub wolisz zachować kontrolę nad swoimi należnościami, istnieją inne możliwości pozyskania pieniędzy dla Twojej firmy.

Pożyczki dla małych firm i raporty handlowe:
Pożyczki dla małych firm i inne opcje finansowania dłużnego umożliwiają pożyczenie pieniędzy od pożyczkodawcy i spłatę zadłużenia w czasie. Podobnie jak w przypadku faktoringu zadłużenia, zazwyczaj otrzymasz kwotę ryczałtową do wykorzystania na swoją firmę, ale będziesz mieć również dług, który będzie wymagał regularnych spłat co miesiąc lub co tydzień.

Jeśli Twoim celem jest uniknięcie dodawania kolejnej miesięcznej płatności do budżetu firmy, możesz rozważyć finansowanie kapitałowe, polegające na pozyskiwaniu pieniędzy poprzez sprzedaż udziałów w swojej firmie. Zleć nam raport handlowy! Chociaż nie ma pożyczki do spłaty w ramach finansowania kapitałowego, musisz być skłonny zrezygnować z części własności w swojej firmie.