Wczasy w Jastrzębiej Górze

Porównywanie gór i plaży teraz u nas na tapecie! Nie bardzo lubię plażę osobiście, choć ta w Jastrzębiej Górze ma w sobie jakąś magie. Mogę spędzić wakacje w dowolnym miejscu i wybrać góry. Wolę góry od plaży, ponieważ góry mają lepszą pogodę i są o wiele ładniejsze niż plaża, a ponieważ czuję się bardziej komfortowo iw domu w górach. Plaża jest gorąca. To nie jest tylko twoja średnia gorąca „O nie, pocę się”, ale niewiarygodnie, nieznośnie gorąco. Góry są jednak umiarkowane, chłodne i wygodne.

Pogoda w górach pozostaje stosunkowo stabilna i umiarkowana. Huragany mają dziwną tendencję do poruszania się po plaży; podczas gdy wydaje się, że są prawie odpychani przez góry. Osoba wybierająca wczasy w Jastrzębiej Górze może chodzić przez wiele kilometrów na piaszczystej plaży i nie czuć się tak, jakby on lub ona nigdzie poszedł lub widział cokolwiek, z pokazaniem tylko zestawu obolałych nóg. Gdybyśmy wzięli tę samą wędrówkę po górskim szlaku, umysł wypełniłby się widokami i punktami orientacyjnymi, a kolory, a każdy kawałek ciała boli tylko orzeźwienie chłodnego górskiego powietrza mrowiącego przez strumień krwi i podczas gdy widoki pulsowały w mózgu. Jest uczucie cichej nudy, którą otrzymuje się z widoku plaży. Piasek faluje w obliczu spustoszenia, obfituje w tępe, falujące fale uderzające w piasek znudzonym rzutem bez echa.

Jednak góry są żywe. Toczą się w nieustannej eksplozji kolorów i ruchów, które zalewają oczy i uszy, wypełniają nos delikatnym aromatem, a usta słodkim tlenem. Góry są intensywnym układem żywych kolorów i form nieporównywalnych z żadnym innym rodzajem geologii. Plaża tłoczy się w masie brzydoty, ale trzeba przyznać że istnieją nad polskim morzem także fajnie miejsca, w którym spędzisz ciekawe wczasy w Jastrzębiej Górze. Tam plaża napewno nie jest samotnym i nudnym miejscem, ponieważ rok rocznie jeździ tam mnóstwo turystów z całej polski zamawiając wczasy w Jastrzębiej Górze!