Korytka perforowane w nowym domu!

Budowa nowego domu to ogromna inwestycja i emocjonalnie może to być jedna z najbardziej stresujących rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobisz. Na szczęście kocham ten proces! Zbudowałem trzy razy i odnowiłem kilka razy, więc nauczyłem się trzymać budżetu (ale nie obejmuję tego, co chcę) nauczyło mnie kilku nowych sztuczek…

Oto kilka pomysłów dla Ciebie, jeśli myślisz o nowym domu lub właśnie go zbudujesz:
1. Utwórz tablicę Pinterest i zrób tam wszystkie swoje zdjęcia. To daje dobry punkt odniesienia. W miarę, jak dasz się ponieść budynkowi i zaczniesz być przytłoczony wyborami, będziesz mógł wrócić do tego i ponownie się uporządkować. Trudno jest opisać budowniczemu / hydraulikowi / chippy, jaka jest twoja wizja dla pokoju, ale jeśli masz gotowy obraz, to pomaga.

2. Zapytaj swojego budowniczego, czy możesz dodawać / zmieniać rzeczy w trakcie procesu. Zbudowałem dwa razy z lokalnym budowniczym, który pozwolił mi dokonać zmian w trakcie procesu – na przykład przesuń drzwi, wyreguluj werandę, ustaw próżność i zamontuj korytka perforowane. Ale zbudowałem także firmę produkującą projekty, która nie pozwala na wprowadzanie zmian po podpisaniu planów. Ten styl budowania może być nieco trudniejszy. Jeśli nie jesteś osobą wizualną, wtedy etap planowania jest kluczowy, ponieważ będziesz musiał posortować wszystko (aż do pozycji lustra w łazience) przed rozpoczęciem budowy domu. Upewnij się, że masz jasność co do tego procesu, zanim zaczniesz cokolwiek podpisywać. Zaplanuj gdzie będą poszczególne pokoje, korytka perforowane czy nawet meble kuchenne. Zapytaj swoją firmę budowlaną, ile masz swobody na drobne rzeczy takie jak gniazdka czy korytka perforowane, gdy zaczyna się proces budowlany?