Wędzarnie ogrodowe kupisz w Grillpal

Dodaliśmy staroświecką wędzarnię ogrodową, aby dodać pysznego dymnego smaku do potraw w menu, takich jak osso bucco z wieprzowiny, całej kaczki, łososia i łopatki wieprzowej. Musisz zjeść obiad  tylko po to, by spróbować samemu jak smakuje wędzone mięso!

Pan Jacek zbudował dla nas wędzarnię około 10 dni temu z połączenia bloków żużlu i czarnego orzecha z recyklingu, kiedy dodaliśmy nowe wille w zeszłym roku, wraz z gontem cedrowym, stal ruszty do gotowania wykonane lokalnie przez Pana Jacka oraz beton, pręty zbrojeniowe, osprzęt i listwy otrzymaliśmy ze sklepu Grillpal, który sprzedaje wędzarnie ogrodowe i elementy do jej stworzenia. W rzeczywistości używał dębów, drzew hikorowych, wiśni i cedru, które stąd pochodziły na terenie posiadłości.

Pan Jacek powiedział nam, że kiedy był młodzieńcem w południowo-wschodniej części Gliwic, stare wędzarnie ogrodowe takie jak te były używane do sezonowania i leczenia andouille, dziczyzny i owoców morza. Powiedział, że mięso o wyższej zawartości tłuszczu zawsze lepiej absorbuje smak dymu niż chude kawałki. Nie przesadzamy, kiedy mówimy, że to jedzenie jest przepyszne! Jeśli szukasz ostatecznego „smaku południa”, dobrym wyborem mogą być wędliny. Dzięki Bogu tradycje kwitną dziś, zamiast być zamkniętym w muzeum. Tutaj w Gliwicach nie mówimy po prostu, gdy mówimy o przestrzeganiu regionalnych tradycji i celebrowaniu południowego dziedzictwa tego regionu. Przyjdź spróbować smaku jakie dają wędzarnie ogrodowe!