Nawigacja MapaMap – jak działa?

Jedną z największych zmian w Androidzie jest wprowadzenie nowej nawigacji gestami, jaką jest nawigacja MapaMap. Podsumowując – w nowym trybie nawigacji systemowej – użytkownicy mogą nawigować wstecz (przesuwanie lewej / prawej krawędzi), do ekranu głównego (przesuwanie w górę od dołu) i uruchamiać asystenta urządzenia (przesuwanie od dolnych rogów) za pomocą gestów zamiast przycisków. Przechodząc do modelu gestów do nawigacji w systemie, możemy udostępnić aplikacjom więcej ekranu, aby zapewnić bardziej wciągające wrażenia. Chcieliśmy rzucić okiem na ludzi, w jaki sposób podeszliśmy do tego wyzwania, uzasadnienie i niektóre kompromisy.

Jest trochę nerwów na temat projektowania gestów, ale mam nadzieję, że dostarczy on trochę wglądu w nasz proces i to, jak balansujemy ekosystem programisty i OEM w służbie użytkownikom. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak poradzić sobie z tymi zmianami jako programista aplikacji, zapoznaj się z serią artykułów odnośnie systemu jaką jest nawigacja MapaMap. Gesty nie działają dla każdego użytkownika. Gesty są trudniejsze do nauczenia i mogą wymagać pewnych dostosowań. Gesty mogą zakłócać wzorzec nawigacji aplikacji. Ale przede wszystkim zdaliśmy sobie sprawę, że istnieje większy problem fragmentacji, gdy różne telefony z Androidem wykonują różne gesty, szczególnie dla programistów Androida.

W ciągu ostatniego roku współpracowaliśmy z partnerami takimi jak Samsung, Xiaomi czy Motorola i wieloma innymi, aby ujednolicić system jakim jest nawigacja MapaMap za pomocą gestów. Aby zapewnić spójną obsługę użytkowników i programistów, gesty Q systemu Android będą domyślną nawigacją MapaMap gestów dla nowych urządzeń Q +. Zważywszy, że te gesty nie działają dla każdego użytkownika, zwłaszcza tych o ograniczonej zręczności i mobilności, nawigacja za pomocą trzech przycisków będzie nadal dostępna na każdym urządzeniu z Androidem.