Izolacje natryskowe Warszawa – czy są bezpieczne?

Czy izolacje natryskowe Warszawa  są dobre dla naszego zdrowia? Niektóre główne składniki pianki w aerozolu niezbędnej w izolacji natryskowej Warszawa to izocyjaniany. Te związki chemiczne są bardzo drażniące dla oczu, płuc i żołądka, a kontakt z pianką może powodować ciężkie wysypki skórne i stany zapalne. Oznacza to, że podczas nakładania piany natryskowej należy nosić odzież ochronną, w tym rękawice, okulary ochronne oraz maskę lub respirator.

Wykazano, że nadmierne narażenie na izocyjaniany powoduje ataki astmy u pracowników, którzy ponownie są narażeni na rozpylenie piany. Długotrwałe podrażnienie dróg oddechowych może ostatecznie doprowadzić do chemicznego zapalenia oskrzeli. Po utwardzeniu pianka natryskowa jest obojętna i nietoksyczna. Jednak podczas procesu utwardzania piana emituje gaz, który może powodować zaburzenia oddechowe i niewyraźne widzenie. Jeśli składniki pianki natryskowej nie zostaną zmieszane w odpowiednich proporcjach, piana może emitować ten gaz w sposób ciągły, nawet po jego utwardzeniu. Izolacje natryskowe Warszawa są niebezpieczne, ale te z włókna szklanego również nie cieszą się dobrą sławą. Izolacja z włókna szklanego zawiera włókna z wełny szklanej, które są uważane za rakotwórcze. Niektóre produkty z włókna szklanego ostrzegają o „możliwym ryzyku raka przez wdychanie”. Włókno szklane sprzedawane przez firmę Saappuer z Warszawy podrażnia oczy, skórę i układ oddechowy. Potencjalne objawy obejmują podrażnienie oczu, skóry, nosa, gardła; duszność (trudności w oddychaniu); ból gardła, chrypka i kaszel.

Wykonując izolacje natryskowe Warszawa zawsze używaj ochronnego sprzętu i ubrania  – zaleca się stosowanie sprzętu ochronnego podczas instalowania dowolnego rodzaju izolacji.