Urządzenia grzewcze Kościerzyna – poznaj ofertę firmy Ryś!

Departament Energii opracowuje obecnie nowe normy dotyczące pieców, a ich sfinalizowanie ma nastąpić wiosną 2016 r. Obecne normy dotyczące pieców nie były aktualizowane od 1987 r. Elementy sterujące urządzenia grzewcze Kościerzyna regulują włączanie i wyłączanie różnych elementów systemu grzewczego. Najważniejszym elementem sterującym z Twojego punktu widzenia jest termostat, który włącza i wyłącza system – lub przynajmniej system dystrybucji – aby zapewnić Ci komfort. Typowy system wymuszonego powietrza ma pojedynczy termostat. Istnieją jednak inne wewnętrzne elementy sterujące w systemie ogrzewania, takie jak przełączniki „górnego limitu”, które są częścią niewidocznego, ale krytycznego zestawu elementów sterujących bezpieczeństwa.

Najlepsze piece, kotły gazowe i inne urządzenia grzewcze Kościerzyna mają obecnie sprawność powyżej 90% Wydajność pieca lub kotła na paliwo kopalne jest miarą ilości ciepła użytkowego wytworzonego na jednostkę energii wejściowej (paliwa). Efektywność spalania to najprostsza miara; to po prostu wydajność systemu podczas jego działania. Wydajność spalania jest podobna do liczby kilometrów na galon, które samochód pokonuje z prędkością 55 mil na godzinę na autostradzie.

W Kościerzynie sprawność pieca  i innych urządzeń grzewczych jest regulowana przez minimalną AFUE (roczną wydajność wykorzystania paliwa). AFUE szacuje sprawność sezonową, uśredniając sytuacje szczytowe i obciążenia częściowe. AFUE uwzględnia straty podczas rozruchu, schładzania i inne straty operacyjne, które występują w rzeczywistych warunkach pracy, i obejmuje oszacowanie energii elektrycznej zużywanej przez centralę wentylacyjną, wentylator induktora i elementy sterujące. AFUE jest jak przebieg Twojego samochodu między tankowaniami, obejmujący zarówno jazdę po autostradzie, jak i ruch typu stop-and-go. Im wyższe AFUE, tym bardziej wydajny piec, kocioł czy inne urządzenia grzewcze Kościerzyna.